অনুষ্ঠান আয়োজন কৰিবলৈ গৈ উজুটি নাখাব

1

ইঞ্জিনীয়াৰিং কলেজৰ এটা অনুষ্ঠানত অংশগ্ৰহণ কৰোঁতেই কেইজনমান ছাত্ৰৰ মনলৈ আহিছিল এটা ব্যাৱসায়িক ধাৰণাৰ । এই আলোচনাচক্ৰখনৰ আয়োজনৰ দায়িত্বত থকাসকল ভীষণ সমস্যাত পৰিছিল ইটো সিটো বস্তু যোগাৰ কৰাক লৈ । আলোচনাচক্ৰখন পাতিবলৈ প্ৰয়োজনীয় বস্তু যোগাৰ কৰোঁতেই ইমান সমস্যা হৈছিল যে অনুষ্ঠানটো ব্যাপক খেলিমেলিৰে শেষ হৈছিল । এই ঘটানাই তেওঁলোকক ভাবিবলৈ বাধ্য কৰালে কিদৰে এই সমস্যাটোৰ সমাধান কৰিব পাৰি । এই চিন্তাৰে ফচল আনুষ্ঠানৰ আয়োদন বা ইভেন্ট মেনেজমেন্ট সম্পৰ্কীয় সকলো প্ৰয়োজনীয় বস্তু যোগানৰ ই-কমাৰ্চ প্লেটফৰ্ম eventjugaad.com । 

ডেভিদ প্ৰতীম গগৈ, ৰুপম চৌধুৰী, মৌচম তালুকদাৰ, ইছফাক আহমেদ, নাছিৰ আহমেদ আৰু অনুৰাগ ডাউলাগাপুৱে বৰ্তমান eventzugaad.com যোগেদি  Alcheringa, Metropolis, Pyrokinesis, Posua আদি কেইবাটাও গুৰুত্বপূৰ্ণ অনুষ্ঠানৰ আয়োজনত সহযোগিতা কৰিছে । মেট্ৰপলিছৰ বাহিৰে ওপৰোক্ত আটাইকেইটা অনুষ্ঠানৰে 'Official Jugaad Partner' আছিল eventjugaad.com । 

'কোনোধৰণৰ অভিজ্ঞতা নোহোৱাকৈ আমি আৰম্ভ কৰিছিলো । আনকি আমি লাভ কৰা দ্বিতীয়টো কাম আমাৰ ক্লায়েন্টে নাকচ কৰিছিল আৰু আমি গ্ৰাহকৰ সন্তুষ্টিৰ বাবে নিজৰ জেপৰপৰা পইচা ৰচ কৰিবলগীয়া হৈছিল । বহুতে আমাক নিৰাশ কৰিছিল। তথাপি আমি মন পেলাই দিয়া নাছিলো আৰু আগবাঢ়ি গৈছিলো ।' এইদৰে কয় eventzugaad ৰ চিইঅ' ডেভিদ প্ৰতীম গগৈয়ে । 

বৰ্তমান eventzugaad.com এ মাহে ১৫-২০ টাকৈ অৰ্ডাৰ লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হৈছে । ইয়াক পৰৱৰ্তী পৰ্যায়লৈ সৈ যাবলৈ আৰু ইয়াৰ প্ৰসাৰ ঘটাবলৈ বিনিয়োগকাৰীক আকৰ্ষণ কৰিব পৰাকৈ এটা ব্যাৱসায়িক আৰ্হি প্ৰস্তুত কৰি থকা হৈছে বুলি জনায় ডেভিদে ।   

Rhiddhis Chakravorty is the Assistant Editor (Asamiya) at yourStory Media and heads YourStory Asamiya. Previously he was a TV journalist and News Anchor for various leading news channels of Assam like News Live, News Time Assam, Prime News and Focus NE. His passion is to tell the outside world about history and culture of Assam. Apart from journalistic writings he writes fiction too.

Related Stories

Stories by Rhiddhis Chakravorty