বিশ্ব ৰেকৰ্ড গঢ়িবলৈ সাজু হৈজে মনজিৎ দিহিঙীয়া

0

শুদা ভৰিৰে দৌৰি বিশ্ব ৰেকৰ্ড কৰিবলৈ প্ৰস্তুত হৈছে অসম আৰক্ষীৰ কনিষ্টবল মনজিৎ দিহিঙীয়া । একেৰাহে ২৫ ঘন্টা ধৰি শুদা ভৰিৰে দৌৰি ২০০ কিলোমিটাৰ পথ অতিক্ৰম কৰি বিশ্ব অভিলেখ কৰাৰ প্ৰস্তুতি চলাইছে দ্বাদশ অসম আৰক্ষী বেটেলিয়নৰ কনিষ্টবলজনে । ইয়াৰ পূৰ্বে মনজিতে আন কেইবাটাও অভিলেখ গঢ়ি থৈছে । ইয়াৰ অন্যতম হৈছে হেণ্ডেলত নধৰাকৈ চাইকেল চলাই যোৱা, বাঁহী, ঢোল আদি বাদ্য বজাই চাইকেল চলাই যোৱা আদি । 

ডিচেম্বৰ মাহৰ ১৯ তাৰিখে গহপুৰৰপৰা জীয়াভৰলীলৈ আৰু পুনৰ জীয়াভৰলীৰপৰা গহপুৰলৈ দৌৰি এই অভিলেখ পূৰণ কৰিব । ইতিমধ্যে একেৰাহে ২৪ ঘন্টা শুদা ভৰিৰে দৌৰি বিশ্ব অভিলেখ গঢ়ি থৈছে অসম আৰক্ষীৰ আন এজন কনিষ্টবল যোৰহাটৰ অভিজিৎ বৰুৱাই ।

উল্লেখযোগ্য যে মনজিৎ দিহিঙীয়া জামুগুৰিহাটৰ কুসুমটোলাস্থিত দ্বাদশ অসম আৰক্ষী বাহিনীৰ চউনীত কৰ্মৰত । আৰক্ষী বিভাগৰ অনুমতিক্ৰমে তেওঁ বিগত কেইবামাহো ধৰি ইয়াৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই আহিছে । ইতিমধ্যে তেওঁ ছটকৈ ৰেকৰ্ড গঢ়িছে । 

এনেকুৱা আৰু কাহিনীৰ বাবে আমাৰ ফেচবুক পেজ লাইক কৰক

অন্যান্য কেতবোৰ কাহিনী

শ্যামকানু মহন্ত : অসম আৰু উত্তৰ-পূবক ৰাষ্ট্ৰীয় স্তৰত ডাঙি ধৰিবলৈ অহৰহ চেষ্টা চলাই অহা এজন উদ্যমী

বিনিয়োগকাৰীক আপোনাৰ ব্যৱসায়ৰ প্ৰতি কিদৰে আকৰ্ষিত কৰাব 

বি এছ এফৰ ইতিহাসৰ প্ৰথম মহিলা বিষয়া তনুশ্ৰী পাৰিক

Related Stories

Stories by Team Asamiya