আইছিছৰ বিৰুদ্ধে পাৰস্যৰ হাৰ্কিউলিছ

0

ইৰাণৰ ২৪ বছৰীয়া ছাজাদ ঘৰিবীক জনা যায় ইৰাণৰ হাল্ক (hulk) নামেৰে। ৩৩০ পাউণ্ড ওজনৰ ছাজাদ এজন ভাৰোত্তোলক আৰু তেওঁ ৩৮৬ পাউণ্ড পৰ্যন্ত ওজন উঠাব পাৰে । বিবিচিৰ বাতৰি মতে তেওঁ শেহতীয়াকৈ ইৰাণৰ সৈন্যবাহিনীত যোগদান কৰিছে ছিৰিয়াত আছাদ চৰকাৰৰ হৈ আইছিছৰ বিৰুদ্ধে যুজিবলৈ । তেওঁ ছিৰিয়াত আইছিছৰ হাতৰপৰা ছিয়া মছজিদ সমূহক সুৰক্ষা দিয়াৰ কাম কৰিব । 

Image: Esquire
Image: Esquire

ডেইলী মেইলৰ বাতৰিত প্ৰকাশ যে ইনষ্টাগ্ৰামত তেওঁৰ ৫৯,০০০ অনুৰাগী আছে । তেওঁ নিজৰ ভাৰোত্তোলন সম্পৰ্কীয় চিত্ৰ আৰু অন্যান্য তথ্য ইয়াত প'ষ্ট কৰে । অৱশ্যে তেওঁ তাত নিজৰ খাদ্যাভ্যাসৰ কথা নিলিখে । 

Image: Daily Mail
Image: Daily Mail


ছাজাদ তেওঁৰ পেশীবহুল শৰীৰৰ বাবে হাৰকিউলিছ নামেৰেও জনাজাত । নিজৰ দেশক বহুবাৰ আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় প্ৰতিযোগিতাত প্ৰতিনিধিত্ব কৰিছে ছাজাদে । পাৱাৰলিফ্টিং শিতানৰ প্ৰতিযোগিতাত যেগদান কৰা ছাজাদে বডিবিল্ডিং প্ৰতিযোগিতাতো অংশগ্ৰহণ কৰে । 

Image: Daily Mail
Image: Daily Mail

ছচিয়েল মিডিয়াৰ যোগেদি বিপুল জনপ্ৰিয়তা অৰ্জন কৰা ছাজাদ ইন্টাৰনেটত এক শেহতীয়া চাঞ্চল্য । তেওঁৰ পেশীবহুল শৰীৰৰ ছৱি আৰু তেওঁৰ খবৰ যথেষ্ট জনপ্ৰিয় । ফাৰ্চী ভাষাত তেওঁ প'ষ্ট দিয়ে যদিও #strongman, #strongbody, #big, #muscles, #powerful আদি হেশ্বটেগ ব্যৱহাৰ কৰে । 

Image: Youtube
Image: Youtube

আজৰি সময়ত নিজতকৈ বহু সৰু আকাৰৰ বস্তুৰ সৈতে ফটো তোলাটো তেওঁৰ চখ । একন ফটোত তেওঁক দেখা গৈছে এটা ফান্টা বটলৰ সৈতে । আন এখনত তেওঁ সাধাৰণ অৱয়বৰ এজন বন্ধুক আঁকোৱালি ধৰি এখন ফটো লৈছে । তেওঁৰ অনুগামী সকলৰ বিশ্বাস তেওঁ আইছিছ সন্ত্ৰাসবাদীৰ বিৰুদ্ধে নিজৰ শক্তি প্ৰয়োগ কৰি সফলতা লাভ কৰিব । 

এনেকুৱা আৰু কাহিনীৰ বাবে আমাৰ ফেচবুক পেজ লাইক কৰক

অন্যান্য কেতবোৰ কাহিনী

হাত-ভৰি নথকা নিক ভুয়িচিক এজন সফল আৰু সুখী ব্যক্তি

প্ৰাক্তন চোৰ ব্যাসাৰ যুঁজ গৃহহীনৰ বাবে

'কাজু কিং' ৰাজমোহন পিল্লাইৰ উপন্যাসোপম সংঘৰ্ষৰ কাহিনী

মহিলাৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে এজন পুৰুষৰ বিচিত্ৰ সংগ্ৰাম